16 Kasım 2011 Çarşamba

O kitap artık satılacak - Çağrı Metni - 16 Kasım 2011

Basına ve kamuoyuna,

Ahmet Şık’ın da aralarında olduğu 125 yazarın imzasını taşıyan “000Kitap (Dokunan Yanar)” isimli kitap, Postacı Yayınları’ndan çıkıyor.

“000Kitap”, inatla ve ısrarla düşünce özgürlüğünü savunanlar adına ve onlar tarafından atılan en önemli adımlardan biri.

“000Kitap”, tüm baskılara, engellemelere ve sindirme çabalarına rağmen, ifade özgürlüğü ve halkın haber alma hakkı için bu yolda yürümeye devam edenlerin ortak emeğinin ürünü.“000Kitap”ı bir kişi yazdı, birileri dizgi yanlışlarını düzeltti, birileri yazım kusurlarını denetledi, bir diğeri noktalama işaretlerini kontrol etti, başkası son okumasını yaptı.

Aslında bu kitapta, düşünce özgürlüğünü savunduğu için önüne demir parmaklıklardan engeller çıkarılan, bedel ödetilen her yazarın, düşünürün, gazetecinin izi var.

“000Kitap”, hem emeği geçenlerin hem de özgürce söz söyleme hakkı için mücadele veren herkesin kitabı. Dolayısıyla, kitabın yazarlarının da katılımıyla bugün saat 15:00’te TÜYAP’taki PEN standında yapılacak tanıtımına herkesi bekliyoruz.

Kapak
İndex

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder